تشریفات عروسی

مقدم

صنعت کشاورزی | انواع پمپ سمپاش

صنعت کشاورزی | انواع پمپ سمپاش

یکی از مهمترین مباحث در امر کشاورزی جلوگیری از آفات برای مزارع و باغ های کشاورزی است . بدون شک با ورود به هر باغ بزرگ یا کوچکی شما در آنجا تعدادی ادوات و یا ماشین آلات کشاورزی را خواهید دید . صنعت کشاورزی یک صنعت مادر برای هر کشوری است و ارتقا کیفی محصولات برای مصارف داخلی و در نهایت برای صادرات از اهمیت بالایی برخوردار است .لذا برای اینکه محصولات خود را از آفات حفظ کنیم همیشه نیاز داریم با تجویز سموم مختلف توسط مهندسین با تجربه در خوزه کشاورزی , عملیات سمپاشی بر روی محصولات زراعی و باغی کنیم . از گذشته تا به امروز برای سمپاشی از ابزارها و تجهیزات متنوعی استفاده شده است .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت کشاورزی برای سمپاشی تجهیزات مدرنی طراحی و تولید شده است . تا حدی که خیلی از شرکت های بزرگ صنعتی در تولید انواع ادوات کشاورزی بدون تردید وارد تولید محصول مهمی چون سمپاش با توان و قدرت های متنوع کرده اند تا کاربری برای همه زمینه ها فراهم شود .

مراحل سمپاشی در کشاورزی مدرن

یکی از مهمترین مراحل در تولید محصولات کشاورزی رسیدگی و توجه به آفات محصولات است . همیشه برای امنیت محصول کشاورزی خود از مهندسین با تجربه استفاده می کنیم و بر اساس گفته های آن به پرورش محصولات مبادرت می ورزیم . در زمان های مختلف برای رشد محصول برای جلوگیری از آفت زدگی از سمومی جهت رفع آفات استفاده می شود که هم باید به اندازه باشد و هم به موقع , این سموم به روشهای مختلفی در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند یکی از روشها و معمولترین نوعش استفاده از سمپاش و پمپ سمپاش است که با استفاده از یک تانکر در ابعاد و اندازه مختلف یم را بر روی محصولات می پاشند .

روش دیگری نیز است که سم را در آب مخلوط می کنند و از طریق آبیاری به ریشه درختان و یا مزارع می رسانند. اما در این بین اکثر سموم تولید شده برای استفاده از سمپاش مد نر گرفته شده اند چرا که بیشتر آفات بر روی شاخ و برگ محصولات می افتد.

سمپاش

سمپاش ها در دو نوع موتوری وبنزینی تولید وبه بازار عرضه می شوند .

این وسیله در اندازه های گوناگون وبا شکل های مختلف در بازار موجود می باشد.در سایزهای کوچک سمپاش های دستی ،استوانه ای و پشتی غیر موتوری ودر سایزهای بزرگتر و برای باغ ها ومزارع وسیع از سمپاش های موتوری پشتی (اتومایزر ولانسی) فرغونی (چرخ دار) ذنبه ای و تراکتوری استفاده می گردد.

سمپاش دستی :

اغلب از این سمپاش برای فضاهای کوچک وبرای گلخانه ها و باغچه های خیلی کوجک استفاده می گردد.سمپاش دستی به دو صورت استیل و پلاستیکی با ظرفیت ۶-۱۸و ۲۰ لیتری وجود دارد.

مشخصات فنی سمپاش شارژی دستی :

سمپاش دستی پشتی

در سمپاش پشتی تلمبه ای ،فشار به صورت متناوب می باشد ودر آن جهت به وجود آوردن فشار از یک تلمبه ی دستی استفاده می گردد.اما در پشتی موتورها به تلمبه دستی ،یک پمپ دوار به کار می رود که این امر موجب تفاوت اصلی مابین دو گروه سمپاش های پشتی موتوری و دستی می شود.

 

پمپ خانگی , کانکس قیمت , فریت بار , حمل بار هوایی , تالار عروسی , باربری تهران

فریت بار به استرالیا

دیزل ژنراتور , خرید کانکس , اتوبار تهران , فریت بار  , سالن زیبایی عروس

پمپ کارواش

 

سم پاش پشتی موتوری

برای اینکه عمل سم پاشی با سرعت زیادی انجام شود وهمچنین برای راحتی کار سم پاشی و همین طور افزایش راندمان از سم پاش های پشتی موتوری استفاده می گردد.که در این نوع از سم پاش ها موتور توان لازم برای تامین فشار در مایع سم و پاشیدن آن را بر عهده دارد.روش کار کرد سمپاش پشتی موتوری به این شکل می باشد که سم از مخزن توسط پمپ مکیده شده و با فشار در شیلنگ جاری می گردد.ویک شیر فشار شکن نیز در مسیر خروجی مایع تعبیه شده است که مازاد مایع پمپاژ شده و ویا همه آن در صورت خارج نشدن از افشانک ،مجدداً به مخزن برمی گردد.وبا این روش عمل هم زدن مایع در داخل مخزن نیز انجام می گیرد.

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:41  توسط مهدی 

صنعت کشاورزی | اره زنجیری موتوری

صنعت کشاورزی | اره زنجیری موتوری

با پیشرفت صنعت کشاورزی تمامی ابزار آلات و تجهیزات این صنعت نیز پا به پا رشد کرده و در تسریع انجام فعالیت های کشاورزی و باغبانی کمک بزرگی شده است . بی تردید امروزه فعالیت های سنگین سنتی و چندین سال پیش تبدیل به یک کار کاملا مکانیکی و تجهیزاتی شده است و این کار کشاورزان و باغبانان را خیلی آیان کرده است . وقتی امروزه مراجعه می کنید به یک باغ کشاورزی بزرگ و یا مزارع تمامی دستگا های مورد نیاز را در آنجا مشاهده خواهید کرد . از تراکتور که پایه و اساس صنعت کشاورزی است گرفته تا اره موتوری زنجیری و علف چین دستی و … همه و همه برای راحت کردن کار کشاورزی و تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی مدرن تولید شده اند .

خیلی از شرکت های بزرگ مانند شرکت هیوندا , ماک و … که در زمینه طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی پیشتاز هستند . از رقبای خود در تولید تجهیزات کشاورزی و باغبانی عقب نمانده اند وهمیشه در حال توسعه این ماشین آلات بوده اند . صنعت کشاورزی برای هر کشوری از اهمیت زیادی برخوردار است . که دولت مردان هر کشور در برنام های بالای فعالیت سیاسی خود قرار می دهند .

یکی از مهمترین و کاربردی ترین تجهیزات در کشاورزی و به خصوص باغبانی که کار را برای باغ داران راحت کرده است . اره موتوری زنجیری است که در انواع مختلف توسط شرکت های زیادی طراحی ؛ تولیدو به بازار عرضه شده است . اره موتوری در چندین نوع طراحی و ساخته شده است .

از طرف دیگر در اندازه ها و قدرت های مختلفی طراحی شده اند تا برای هر نوع کاربردی مورد استفاده قرار بگیرند. ما اره موتوری را بیشتر در برش درخت ها مشاهده کرده ایم و بیشتر در صنعت جنگل بانی معروفیت دارد . در حالی که اکثر باغداران برای راحتی فعالیت در هرس کردن درختان از اره برقی و یا همان اره موتوری استفاده می کنند و این موجب شده است تا این ابزار تبدیل به یکی از کاربردی ترین نوع ابزار آلات باغبانی شود .

خرید اره موتوری | اره زنجیری برقی

اره موتوری زنجیری با برندهای مختلفی در بازار عرضه می شود . که هر کدام مزیت و معایبی را دارد البته در خرید اره موتوری باید توجه داشته باشید که بر اساس نیاز خود باید تصمیم بگیرد چه نوع برندی را با چه قدرت و کیفیتی باید خریداری کنید . لذا قبل از اینکه اقدام به خرید محصول کنید حمتا با یک مشاور با تجربه در خرید و فروش انواع تجهیزات کشاورزی مشورت کنید . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در صنعت فا مشورت کنید .

 

گیربکس , الکترو گیربکس , قیمت گیربکس , خرید گیربکس , فروش گیربکس

کارواش , انواع کارواش , قیمت کارواش , پمپ کارواش , قیمت پمپ کارواش , فروش پمپ کارواش

مرکز ماشین آلات کشاورزی

 

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:39  توسط مهدی 

موتور برق گرین پاور

موتور برق گرین پاور چینی

یکی از بهترین نوع موتور برق چینی موجود در بازار که نمایندگی رسمی در ایران دارد گرین پاور است . موتور برق گرین پاور محصولات خود را در چندین مدل متفاوت با انواع سوخت های موجود طراحی و ساخته می شود . یکی از شاخصه های برتر در خرید موتور برق گرین پاور این است که نماینده رسمی در کشور دارد از این رو خدمات پس از فروش خیلی عالی ارائه می شود . همچنین اکثر محصولات گرین پاور در داخل کشور نیز تولید میشود از این رو وجود انواع قطعات یدکی نیز خسال شما را بابت خرید این نوع از موتور برق ها راحت خواهد کرد .

موتور برق هایی که گرین پاور تولید می کند شامل موتور برق های گاز سوز خانگی ؛ موتور برق بنزینی کوچک و بزرگ ؛ موتور برق های مسافرتی و کیفی , انواع موتور برق دیزلی در ابعاد و توان های متفاوت , موتور برق گازوئیلی و …

 

تراکتور , قیمت تراکتور , تراکتور سازی ایران

موتور جوش , قیمت موتور جوش , انواع موتور جوش

ترانسفورماتور , قیمت ترانسفورماتور , خرید ترانسفورماتور

 

گرین پاور در سال های اخیر نیز اقدام به تولید انواع ژنراتور گاز سوز و دیزل ژنراتور نیز کرده است . از این رو توانسته است بازار داخلی کشور ما را تا حدودی به خود اختصاص دهد.

***توجه

موتور برق های گاز سوز گرین پاور و ژنراتور های گاز سوز این شرکت با گاز مایع و گاز خانگی کار می کنند .

شرکت گرین پاور ایران نماینده رسمی محصولات موتور برق گرین پاور چین می باشد . که این شرکت یکی از بزرگترین تولید کننده موتور برق گاز سوز در ایران است که با برند گرین پاور فعالیت می کند . همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم خرید محصول چینی گرین پاور به نسبت سایر محصولات دیگر مشکلات خاصی نخواهد داشت چرا که خدمات پس از فروش فوق العاده ای دارد.

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:36  توسط مهدی 

پمپ روغن داغ چیست ؟

پمپ روغن داغ چیست ؟

پمپ روغن داغ در زمره دسته پمپ های سانتریفیوژ قرار میگیرد. که برای پمپاژ آب با درجه حرارت بالا و انتقال و سیرکوله کردن روغن داغ در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد . پمپ روغن داغ به صورت افقی یک طبقه و تک مکش تولید می شوند .

اجزای پمپ روغن داغ

همانند سایر انواع پمپ ها این نوع از پمپ نیز که کاربرد وسیعی در صنعت دارد از :

 • پوسته ( محفظه )
 • پروانه
 • شافت
 • یاتاقان
 • آب بند

تشکیل شده است .

از خوصیات ویژه پمپ روغن داغ می توان به توانایی پمپاژ روغن سینتتیک تا دمای ۳۵۰ درجه و سیرکوله کردن آب تا درمای ۱۸۰ درجه را نام برد .

ساختمان پمپ روغن داغ

 • پمپ روغن داغ به صورت افقی بک طبقه و یک مکشه گریز از مرکز به همراه محفظه حلزونی است .
 • ابعاد اصلی این نوع از پمپ ها و مشخصات کاری مطابق استاندارد EN 733 (DIN2455) می باشد .
 • پروانه بالانس هیدرولیکی و یکسر آویز
 • فانج های استاندارد PN10-2-DIN1092
 • مکش افقی و رانش عمودی می باشد
 • محفظه حلزونی پایه دار و محفظه یاتاقان بدون پایه می باشد.

انواع پمپ روغن داغ

 • مغناطیسی
 • سانتریفیوژ
 • دنده ای
 • کند پمپ

کاربرد پمپ روغن داغ

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم این نوع از پمپ ها اربرد وسیعی در صنایع دارند در زیر برخی از این صنایع را معرفی کی کنیم :

 • صنعت خودرو سازی در بخش سستم سرمایشی ماشین آلات جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد .
 • صنعت قیرسازی جهت پیش گرمایش مخازن قیر و تار کاربرد دارد .
 • در صنعت چوب و کاغذ
 • صنعت لاستیک سازی در بخش تزریق پلاستیک جهت گرم کردن قالب و تولید فیبر مورد استفاده قرار میگیرد.
 • در صنعت ساختمانی : پرس آجر , قطعات بتنی پیش ساخته
 • صنعت گاز و نفت و پتروشیمی
 • صنعت نساجی
 • صنایع فلزی مانند ذوب آهن و تولید میلگرد و …
 • در صنایع تولید مواد شوینده در سیستم های صابون سازی
 • در صنایع تولید مواد غذایی
 • و ….

راه اندازی پمپ روغن داغ

قبل از راه اندازی و شروع به کار پمپ روغ داغ باید محفظه حلزونی را پر کنید و در همین حین نیز با دست محور پمپ را به آرامی می چرخانید تا پمپ کاملا هواگیری شود .

موتور دیزل , قیمت موتور دیزل ,

الکترو موتور , قیمت الکترو موتور , خرید الکتروموتور , فروش الکتروموتور , الکتروموتور دست دوم

***توجه

دلیل پر کردن اولیه محفظه از روغن اطمینان از عملکرد درست و مناسب آب بندی محفظه یاتاقان می باشد . نحوه پر کردن بدین شکل است که دوتا درپوش بالایی یاتاقان را باز می کنید و روغن خنک را از یکی از درپوشها به میزانی بریزید که از درپوش دیگر خارج شود ؛ در نهایت هواگیری انجام دهید و در اتمام کار دوتا درپوش را محکم ببندید.

راه اندازی ابتدایی پمپ روغن داغ

در ابتدای راه اندازی پمپ روغن داغ دمای روغن به آرامی بالا می رود و در محدوده ۱۰۰ تا ۱۳۰ درجه می رود . در این صورت آب داخل روعن به طور کامل بخار می شود.و دمای روغن به دمای کاری و نهایی افزایش می یابد.بعد از اینکه پمپ به دمای کاری رسید باید پمپ را خاموش کنید و کوپلینگ را بررسی کنید . و در صورت نیاز قطعات کوپلینگ پمپ را بر روی موتور و پمپ تنظیم کنید و هم مرکزی بین محور پمپ و موتور را کنترل کنید تا انحراف زاویه ای بین آن دو نباشد . توجه داشته باشید محور پمپ بدون هیچ نوع درگیری و اصطحکاکی با دست بچرخد .

***توجه

در استفاده از پمپ روغن داغ باید از هر گونه نوسانات ناگهانی دما جلوگیری شود.

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:34  توسط مهدی 

تیلر کلتیواتور | شخم زن دستی

تیلر کلتیواتور | شخم زن دستی

باید بگوییم که کلتیواتور در دو نوع مختلف تولید وبه بازار عرضه می گردد:

 • کلتیواتور بنزینی
 • کلتیواتوردیزل

کلتیواتور دستی | تیلر کولتیواتور ( شخم زن )

به این نوع از کولتیواتور ،تراکتور دو چرخ ویا تیلر کولتیواتور نیز گفته می شود که در انواع گوناگون وبا قدرت های مختلف تولید می شوند وجهت شخم زدن زمین های سخت وباغ هایی که تراکتور نمی تواند در بین درخت های آن حرکت نماید به کار برده می شود و مدل دو کاره آن را می توان برای درو کردن هم مورد استفاده قرار داد.

این نوع کولتیواتور یا همان کولتیواتور دستی را می توان با وسایل گوناگونی از جمله پمپ سمپاش ،تریلر ،پمپ آب ،چاله کن ،دروگر،نهر کن و… کوپل نمود.

در این دستگاه از بنزین ویا گازوئیل به عنوان سوخت دستگاه استفاده می شود.

کولتیواتور دیزلی| کولتیواتور گازوئیلی :

این نوع از کولتیواتور دارای تعدادی تیغهمی باشد که می تواند بنابر نیاز زمین را بین ۸تا ۳۵ سانتی متر شخم بزند.همچنین عرض کار کولتیواتور بین ۸۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است.

 کولتیواتور بنزینی :

این نوع از کلتیواتور نیز مانند کولتیواتور دیزلی در اندازه های گوناگون وقدرت های مختلف تولید می گردند.

کلتیواتور دیزلی دردو دسته استارتی و هندلی تولید می شود.

 

کمپرسور , قیمت کمپرسور , فروش کمپرسور , کمپرسور دست دوم ,

 

انواع مختلف برندهای کلتیواتور در بازار موجود می باشند که از جمله ی ان ها می توان به :

 • کلتیواتور کاما
 • کلتیواتر هوندا
 • کلتیواتور ویما
 • کولتیواتور کویین
 • کولتیواتور یورسیستم
 • کولتیواتور چینی
 • و…

اشاره داشت.

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:32  توسط مهدی 

روتیواتور چیست ؟

روتیواتور چیست ؟

به روتیواتور ،تیلرهای دوار نیز گفته می شود وجهت شخم زدن زمین و آماده سازی زمین برای کشت استفاده می گردد که عملکرد این دستگاه تا حدودی با گاو آهن متفاوت می باشد واین دستگاه می تواند با عملیاتی که روی زمین انجام می دهد ؛زمین را تا یک عمق مشخصی بریده و مخلوط نماید.

روتیواتور بستر ساز بذر

روتیواتور بستر ساز بذر

مشخصات فنی یک روتیواتور

همان گونه که قبلاً هم اشاره کردیم به دستگاه روتیواتور تیلر دوار نیز گفته می شود وبرای شخم زدن وهرس زمین های کشاورزی به کار برده می شودو دارای کارایی متفاوتی با دستگاه های خاک ورزی قدیمی می باشد.وموجب از بین رفتن ذخیره آب در خاک نمی گرددو رطوبت خاک را حفظ می کند.با دقت در کمبود آب در ایران واتلاف ۶۰ درصدی ذخایر آب هاب زیر زمینی به وسیله صنعت کشاورزی ،به کار بردن وسایل وتجهیزاتی که موجب می شوند که آب تلفات کمتری داشته باشد دارای اهمیت زیادی می باشد .

این دستگاه یعنی رتیواتور را در سال ۱۹۴۶ شارل اختراع نمود ودر آن هنگام مورد استقبال کشاورزان قرار نگرفت اما با گذشت زماان وروبه رو شدن با کمبود منابع آب های زیر زمینی،کم کم مورد توجه کشاورزان قرار گرفت.وآن را برای آماده سازی زمین های کشاورزی خود به کار بردند .این دستگاه تا عمق مشخصی زمین را بریده و مخلوط می نماید به طوری که ،هم برای بذر پاشی آماده شود وهم رطوبت خاک حفظ گردد.برای کارهای کم وزمین های کوچک ،روتیواتور ها با تیلر کوپل می گردند وجهت کارها و زمین های بزرگتر از تراکتور استفاده می کنند.ونیروی مورد نیاز برای چرخش تیغه ها را از موتور آن گرفته و با انتقال نیرو از طریق محور تیغه ها وخاک جایگزین نیروی کششی از طریق چرخ ها شده ومیزان فشردگی خاک را پایین می آورد .هنگامی که روتیواتور از سطح خاک می گذرد ،هیچ گونه کلوخ و برآمدگی در روی زمین باقی نمی ماند و سطح خاک صاف و مناسب برای کشت می گردد.

 

لیفتراک , قیمت لیفتراک , خرید لیفتراک , فروش لیفتراک , لیفتراک دست دوم

 

این دستگاه برای شخم زدن زمین های بزرگ به کار برده می شود و ومتناسب با قدرت تراکتور یا تیلرعرض روتیواتور وتعداد تیغه های ان مختلف ومتفاوت می باشد.دور محور و شفت تراکتور که با روتیواتور کوپل شده است rpm 450 می باشد.جهت پیش گیری از آسیب رسیدن به روتیواتور زمان برخورد با سنگ ،ریشه درختان،واجسام سخت در زمین زراعی از گاردن کلاچ دار وبرای انتقال قدرت وتنظیم دور شفت گیربکس را مورد استفاده قرار می دهند.

این دستگاه یعنی روتیواتور دارای اجزای مختلفی می باشد واجزای تشکیل دهنده آن عبارت اند از :گیربکس ،محور گیربکس،تیغه ها ،پره ها،اتصالات سه نقطه ای ،پایه نگه دارنده ،محافظ تیغه ،درب روغن،پیچ تخلیه روغن گیربکس ،محافظ چرخ دنده ،پیچ رگلاژ زنجیر،درپوش محور پره ها،گریس خورها و اتصالاتو ورق های محافظ برای بدنه .

باید قبل از استفاده از روتیواتور یک سری اقدامات را برای آماده سازی ان انجام داد که این اقدامات عبارت اند از:

 • دستگاه را در یک سطح صاف قرار داده وسطح روغن گیربکس ومحفظه چرخ دنده چک گرددواگر نیاز بود روغن و واسکازین فول گردد.
 • باید قبل از استفاده از دستگاه از اتصال صحیح سه نقطه ای به تراکتور اطمینان حاصل نمود.
 • وصل نمودن گاردن کلاچ دار به شفت هزار خاری و موتور تراکتور باید با دقت بالایی انجام گردد(نصب با دقت زیادی انجام شود)
 • بایست پیچ های فنر لنت کلاچ را،با توجه به سختی خاک تنظیم نموده و اگر تنظیم نباشد کلاچ به درستی کار نمی کند.
 • جهت شروع کار نخست برای تست موتور تراکتور و روتیواتور کوپل شده با سرعت rmp540 برای مدتی تست گردد.
 • پیش ازانجام کار گریسش خورهای دستگاه با گریس پر شود.
 • جهت شروع کار با روتیواتور باید این دستگاه از عرض و طول تراز بشود.

روش نگهداری و سرویس روتیواتور :

برای اینکه این دستگاه دارای عمر طولانی باشد و کار های ما را با کیفیت بهتری انجام دهد ،باید اقدام به سرویس ونگهداری از روتیواتور نمود که این اقدامات عبارت اند از:

 • بررسی کردن گریس خورها و چهار شاخ گاردن روتیواتور
 • بررسی سطح روغن و واسکازین ودر صورت نیاز مخزن باید پر گردد.
 • باید به زنجیر پشت دستگاه دقت شود واز سالم بودن آن اطمینان حاصل گردد.
 • برای روان کار کردن دستگاه باید یاتاقان وبیرینگ ها گریس کاری شود.
 • بررسی کردن پره ها و محور دستگاه و اطمینان از سالم بودن انها
 • بعد از پایان کار دستگاه کاملاً شستشو وتمیز گردد

مزایای روتیواتور :

به کار بردن این دستگاه موجب می شود که رطوبت خاک حفظ گردد و به صرفه جویی در خاک های زیر زمینی کمک زیادی می کندبه مرور زمان با جایگزین شدن روتیواتور با دستگاه های خاک ورزی قدیمی مانند گاوآهن ها ،عملیات آماده سازی زمین برای بذر پاشی با سرعت و کیفیت بهتری انجام می گردد وبه علت روتاری و چرخشی بودن روتیواتورها خاک را بریده و مخلوط می نماید وکه موجب می گردد شخم زدن وهمار سازی با کیفیت بالاتری انجام گردد.

کاربرد های گوناگون روتیواتور :

 • استفاده برای آماده سازی زمین های کشاورزی وبذر پاشی
 • استفاده در از بین بردن علف های هرز زمین های کشاورزی
 • در احیا کردن چراگاه ها و زمین های کشاورزی به کار برده می شود
 • در دایر کردن زمین های بایر به کار می رود
 • و با هدف از بین بردن لارو حشرات در خاک زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.
روتیواتور بستر ساز بذر

روتیواتور بستر ساز بذر

 
روتیواتور ثابت

روتیواتور ثابت

روتیواتور کشویی

روتیواتور کشویی

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:29  توسط مهدی 

دروگر یونجه

دروگر

از این دستگاه برای دروی کحص.ل کشاورزی از سطح زمین های مسطح وشیب دار که تراکتور نمی تواند به راحتی در انجا حرکت کند، استفاده می گردد.

مشخصات دروگر گندم چین و یونجه چین

این دستگاه با موتورهای دیزلی در مزرعه های کوچک کشت غلات به شدت موجب کاهش هزینه های کارگری شده و سرعت برداشت محصول را به مقدار زیادی بالا می برد .دروگر را می توان برای دروی محصول از سطح زمین های مسطح وشیب دار که تراکتور نمی تواند در آن ها به راحتی حرکت نماید ،به کار برد.وسپس محصول را به صورت دستی جمع آوری کرد و حمل نمود.باید بگوییم که دروگر با سرعت حدود ۵ تا ۸ کیلومتر در ساعت در زمین های کشاورزی حرکت می کند.

 

تابلو برق , قیمت تابلو برق , لیست قیمت تابلو برق , خرید تابلو برق , فروش تابلو برق

 

دروگر دارای توان های مختلفی می باشد که از جمله ی آنها می توان به دروگر با توان موتور ۵٫۵ اسب بخار،۵/۷ اسب بخار،۱۰ اسب بخار ،۱۳ اسب بخار،و۱۵ اسب بخار اشاره کرد.این دستگاه ها با عرض برداشت ۱۲۰ سانتی متر در برداشت محصولات گوناگون دارای کاربرد می باشند.واغلب دروگرها شامل دروگر برنج،دروگر گندم ،دروگر جو ،ودروگر یونجه می باشد.

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:27  توسط مهدی 

موتور پمپ

موتور پمپ : همانطور که از نامش پیداست موتور پمپ متشکل از دو دستگاه است که توسط یک شاسی به هم کوپله شده است . موتور پمپ از یک موتور و یک پمپ تشکلیل می شود. کاربرد اصلی موتور پمپ در پمپاژ آب استفاده می شود و به راحتی قابل حمل می باشد. بر اساس سوخت موتور پمپ ها به سه دسته زیر تقسیم می شوند : موتور پمپ بنزینی , موتور پمپ دیزلی یا گازوئیلی , موتور پمپ نفت بنزینی

جهت استفاده از موتور پمپ آن را معمولا در ارتفاع ۶ متری از منبع آب قرار می دهند و با استفاده از اتصلات مربوطه و روشن کردن موتور شروع به پمپاژ آب می کند. موتور پمپ ها بر اساس توان موتور و قدرتی که دارند توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع بالا را دارند . از طرف دیگر طول عمر موتور پمپ زیاد نیست ؛ لذا در استفاده بهینه از انواع موتور پمپ ها توصیه می شود که در هر بار کارکرد موتور پمپ زمان کاری را در بین ۲ الی ۳ ساعت در نظر بگیرید . تا عمر مفید موتور پمپ افزایش یابد. از نظر قطر و اندازه خروجی آب موتور پمپ ها از ۱ تا ۴ اینچ متغیر می باشند که این بستگی به ارتفاع مورد نیاز و مقدار آبدهی دارد.

انواع موتور پمپ

موتور پمپها از نظر سوخت به سه دسته تقسیم می شوند .

 1. موتور پمپ بنزینی
 2. موتور پمپ دیزلی یا گازوئیلی
 3. موتور پمپ نفت بنزینی

از نظر حیطه کاری نیز به چند دسته زیر تقسیم می شوند :

معروفترین نوع موتور پمپ ها موتور پمپ آب می باشد . که کاربرد زیادی در کشاورزی و به ویژه روستاهای کوهستانی شمال و شمال غرب و غرب کشور دارد.

در بین تنوع زیاد برند در تولید موتور پمپ ؛ روبین ژاپن در بازار ایران معروفیت خاصی دارد و جز اولین موتور پمپ هایی است که وارد بازار ایران شده است و تقریبا هیچ کشاورزی با این موتور بیگانه نیست . کیفیت بالای محصول , طول عمر زیاد , خدمات پس از فروش و قطعات یدکی موجود در بازار از دلایل محکمی است که در شهرت گرفتن موتور پمپ روبین تاثیر داشته است . موتور پمپ روبین از دو نوع کوپله اصلی تشکیل می شود :

 1. کوپله اصلی اول : موتور و پمپ هر دو از سوبارو – روبین ژاپن می باشند .
 2. کوپله اصلی دوم : موتور سوبارو – روبین ژاپن است ولی پمپ از کوشین ژاپن

هر دو کوپله ها کارایی خوبی دارند و در انواع توان و ارتفاع تولید و عرضه بازار شده اند.

موتور پمپ کوشین

همانند موتور پمپ روبین –سوبارو ؛ کویشن نیز ساخت کشور ژاپن است و یکی دیگر از مرغوبترین و پر فروشترین نوع موتور پمپ های ژاپنی در بازار ایران است. موتور پمپ کوشین نیز از دو نوع کوپله اصلی استفاده کرده است :

 1. کوپله نوع اول : هر دو موتور و پمپ از مارک کوشین است .
 2. کوپله نوع دوم : موتور از مارک هوندا و پمپ از مارک کوشین است .

موتور پمپ هوندا

کشور ژاپن در طراحی و ساخت انواع موتور های الکتریکی سر آمد کشورهای آسیایی است و توانسته است بازار بزرگی ازکشور های جهان به ویژه قاره آسیا و آفریقا را در اختیار بگیرد . نوع دیگر از موتور مپ های ساخت ژاپن مارک معروف هوندا است که همه این مارک را با موتور سیکلت و خودرو می شناسند . اما دنیای هوندا صنعتی هوندا برای خود بازار بزرگی دارد.

موتور پمپ هوندا نیز در دو نوع شاسی کوپله می شود :

 1. کوپله نوع اول : موتور از مارک هوندا , پمپ کوشین
 2. کوپله نوع دوم : موتور هوندا و پمپ نیز از مارک هوندا است.

موتور پمپ طرح هوندا

این نوع دستگاه در کشور چین و تحت لیسانس ژاپن تولید می شود . تکنولوژی ساخت همان تکنولوژی ژاپنی می باشد. قیمت پایین این دستگاه به همراه کیفیت هوندای ژاپن دلیل مناسبی برای خرید آن در بین کشاورزان و مصرف کنندگان شده است.اگر دنبال موتور پمپ با قیمت مناسب و تکنولوژی ژاپنی هستید ؛ طرح هوندا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:24  توسط مهدی 

لوازم یدکی دیزل ژنراتور

لوازم یدکی دیزل ژنراتور پرکینز , مرکز فروش قطعات یدکی دیزل ژنراتور ولوو پنتا , لوازم یدکی دیزل ژنراتور بنز و دویتس , قیمت قطعات یدکی انواع دیز ل ژنراتور  , صنعت فا جهت رفاه حال مشتریان خود و سایر دارندگان دیزل ژنراتور و مولد های گازی ، متعلقات و لوازم موتور دیزل و همچنین ژنراتور را جهت برندهای مختلف Volvopenta ولوو پنتا , Cummins کامنیز , Perkins پرکینز , Dutz دویتس , Benz بنز , Meccalte مکالته , Stamford استامفورد , Linz لینز , Leroysomer لروی سامر , Mareli مارلی عرضه می کند.

فروشگاه ماشین آلات صنعتی

لوازم و قطعات یدکی دیزل ژنراتور به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. قطعات یدکی برقی دیزل ژنراتور | لوازم یدکی الکترونیکی
 2. قطعات یدکی مکانیکی دیزل ژنراتور | لوازم یدکی موتور دیزل
 3. فیلتر ها و لوازم سرویس دیزل ژنراتور | فیلتر ها و تسمه های مربوطه

دیزل ژنراتور وسیله ای نیست که تا مشکلی براش پیش بیاد بهترین راه را خرید و جایگزین کردن آن بدانیم . وسیله ای سنگین و گران قیمت که به مروز زمان و مصرفی که انجام می شود موجب می شود در طول زمان نیاز به سرویس و تعمیرات جانبی پیدا کند . یا نیاز به تعویض بعضی از قطعات می شود. مانند تسمه که یک قطعه کامل مصرفی است و به مروز زمان از بین می رود از جمله : تسمه پروانه ، تسمه دینام ، تسمه واترپمپ و…

یا فیلتر هایی که در دیزل ژنراتور استفاده می شود مانند : فیلتر گازوئیل , فیلتر آبگیر گازوئیل دیزل ژنراتور , فیلتر هوا دیزل ژنراتور , فیلتر روغن دیزل ژنراتور, فیلتر بایپس روغن دیزل ژنراتور را به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

ژنراتور , قیمت ژنراتور , لیست قیمت انواع ژنراتور , ژنراتور دست دوم , خرید ژنراتور , فروش ژنراتور

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور کامینز

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور ولوو

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور پرکینز

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور مکالته

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور بنز

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور دویتس

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور ایوکو

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور لوول

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور تلک

قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتور اسکانیا

 

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:21  توسط مهدی 

قطعات یدکی پمپ

لوازم یدکی پمپ پنتاکس , لیست قیمت قطعات یدکی پمپ پدرولا , قطعات یدکی پمپ آب پنتاکس , اسپیکو , سایر , پمپیران , مرکز فروش قطعات پمپ آب ابارا و لوارا,

فروشگاه ماشین آلات صنعتی

قطعات یدکی پمپ پنتاکس

یکی از پر فروش ترین و محبوبترین پمپ های ایتالیایی موجود در بازار پمپ پنتاکس است . پمپ پنتاکس ایتالیا بازار بزرگی در ایران دارد . از طرفی فروش زیاد این نوع پمپ باعث شده است برخی از شرکت ها قطعات یدکی و لوازم یدکی پمپ پنتاکس را وارد کنند .

به هر حال هر نوع پمپی طول عمری دارد و یک وسیله الکتریکی است که در اثر برخی از عوامل موجب ایجاد استهلاک می شود . در این صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض برخی قطعات می باشد . البته بر اساس شدت آسیبی که به پمپ وارد می شود تخمین زده می شود که آیا بهتر است تعمیر شود یا قطعات یدکی جایگزین شوند. این تردیدی ندارد که بهترین راه تعویض قطعه جدید برای آن است .

 

بوستر پمپ , قیمت بوستر پمپ , خرید بوستر پمپ , فروش بوستر پمپ , بوستر پمپ دست دوم ,

 

تصور کنید یک پمپ پنتاکس با استفاده از یک قطعه ساده دوباره راه اندازی خواهد شد و شما هزینه کمی بابت راه اندازی دوباره باید پرداخت کنید. این درحالی است که اگر قطعه مورد نظر را پیدا نکنید باید کل پمپ را کنار بگذارید و هزینه زیادی جهت خرید دوباره پمپ پرداخت کنید . همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم به دلیل استفاده و کاربرد زیاد پمپ پنتاکس در ایران قطعات یدکی پمپ پنتاکس نیز به راحتی قابل تامین در کشور می باشد . سعی میکنیم تمامی قطعات یدکی  مورد نیاز جهت تعویض یا تعمیر پمپ پنتاکس را فراهم کنیم و در صنعت فا عرضه کنیم .

قطعات یدکی پمپ | لوازم یدکی پمپ پدرولا

از دیگر پمپ های معروف و پر فروش در ایران می توان به پمپ پدرولا ایتالیا اشاره کرد . به دلیل تنوع محصول پمپ ها و شناورهای پدولا خیلی از کاربران دوست دارند که این مارک را خریداری کنند و مورد استفاده قرار دهند. از طرف دیگر بعد  از مدت زمانی که می گذرد نیاز به تست و یا در برخی از موارد که پمپ دچار استهلاک می شود نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات می باشد . لذا وجود تمامی قطعات یدکی پمپ آب پدرولا و یا هر نوع پمپ دیگر در کنار خود پمپ از اهمیت زیادی برخوردار است .

نکته

در هنگام خرید پمپ به خدمات پس از فروش و وجود لوازم یدکی پمپ توجه داشته باشید .

لوزام یدکی | قطعات یدکی پمپ سایر

پمپ سایر

لوازم یدکی پمپ ابارا

پمپ ابارا

قطعات یدکی پمپ لوارا

پمپ لوارا

لوزام یدکی پمپ اسپیکو

پمپ اسپیکو

قطعات و لوزام یدکی پمپ پمپیران

پمپ پمپیران

+ نوشته شده در  جمعه 20 مهر 1397ساعت 22:19  توسط مهدی